Pruszkowskie Żbiki

Kategoria

Obszar II ŻBIKÓW-BĄKI

KWOTA:

43500 PLN

2. Miejsce realizacji projektu

1. Teren miejski w pobliżu Szpitala Kolejowego im. dr med. Włodzimierza Roeflera ul. Narodowa 8, 05-800 Pruszków 2. Park Kultury i Wypoczynku Mazowsze w Pruszkowie ul. Kowalskiego 3 , 05-800 Pruszków 3. Teren miejski w pobliżu Parafii Niepokalanego Poczęcia Najświeższej Maryi Panny w Pruszkowie ul. Wincentego Jaroszewskiego, 05-800 Pruszków


3. Opis projektu

W ramach projektu "Pruszkowskie Żbiki powstaną figurki przedstawiające żbiki w przestrzeni publicznej miasta Pruszków. Każda z figurek będzie swym kształtem/ubiorem/rekwizytem nawiązywać do miejsca, w którym będzie się znajdować dana figurka. Zostaną one zaprojektowane przez wrocławskiego artystę, który zajmuje się projektowaniem krasnali we Wrocławiu. Zrobione będą z trwałego materiału. Elementem spajającym cały projekt będzie strona internetowa w domenie/na serwerach Urzędu Miasta, na której zamieszczone zostaną wszelkie informacje na temat żbika oraz mapka z zakreslonymi miejscami, w których będą się one znajdować.


4. Uzasadnienie realizacji projektu

Projekt został zainicjowany przez 7-letnią Martę, która jest pod wrażeniem wrocławskich krasnali i zauważyła, że jest to ciekawa atrakcja turystyczna, którą warto by przenieść na pruszkowski grunt. Chcielibyśmy, aby Pruszków posiadał symbol indentyfikowany na skalę regionu lub też kraju. Taki symbol już jest, historycznie uzasadniony. Jest jednocześnie elementem pruszkowskiego herbu, który nie jest powszechnie kojarzony z Pruszkowem, dlatego chcemy umieścić w przestrzeni miejskiej najbardziej charakterystyczny symbol Pruszkowa, jakim jest żbik. Projekt byłby świetnym zapoczątkowaniem poznawania historii miasta oraz możliwością realizacji projektów edukacyjnych o Pruszkowie.