Pruszkowskie Żbiki

Kategoria

Obszar V CENTRUM

KWOTA:

43500 PLN

2. Miejsce realizacji projektu

1. Teren miejski w pobliżu Pruszków WKD ul. Ewy 14c, 05-803 Pruszków 2. Park Potulickich 05-802 Pruszków 3. Książnica Pruszkowska im. Henryka Sienkiewicza ul. Józefa Ignacego Kraszewskiego 13, 05-803 Pruszków


3. Opis projektu

W ramach projektu "Pruszkowskie Żbiki" powstaną figurki przedstawiające żbiki w przestrzeni publicznej miasta Pruszków. Każda z figurek będzie swym kształtem/ubiorem/rekwizytem nawiązywać do miejsca, w którym będzie się znajdować dana figurka. Zostaną one zaprojektowane przez wrocławskiego artystę, który zajmuje się projektowaniem krasnali we Wrocławiu. Zrobione będą z trwałego materiału. W dodatku stworzona powstanie strona internetowa w domenie/na serwerach Urzędu Miasta, na której zamieszczone zostaną wszelkie informacje na temat żbika oraz mapka z zakreślonymi miejscami, w których będą się one znajdować.


4. Uzasadnienie realizacji projektu

Projekt został zainicjowany przez 7-letnią Martę, która jest pod wrażeniem wrocławskich krasnali i zauważyła, że jest to ciekawa atrakcja turystyczna, którą warto by przenieść na pruszkowski grunt. Chcielibyśmy, aby Pruszków posiadał symbol indentyfikowany na skalę regionu lub też kraju. Taki symbol już jest, historycznie uzasadniony. Jest jednocześnie elementem pruszkowskiego herbu, który nie jest powszechnie kojarzony z Pruszkowem, dlatego chcemy umieścić w przestrzeni miejskiej najbardziej charakterystyczny symbol Pruszkowa, jakim jest żbik. Projekt byłby świetnym zapoczątkowaniem poznawania historii miasta oraz możliwością realizacji projektów edukacyjnych o Pruszkowie.