Heroes Orchestra - muzyka z gier komputerowych, koncert symfoniczny

Kategoria

Obszar III MALICHY TWORKI

KWOTA:

55000 PLN

2. Miejsce realizacji projektu

Centrum Kultury i Sportu - sala widowiskowa


3. Opis projektu

W ramach projektu zostanie zrealizowany bezpłatny koncert symfoniczny dla ok. 400 osób. Koncert zostanie wykonany przez Heroes Orchestra, jedyną w Polsce orkiestrą symfoniczną (wraz z chórami) wykonującą utwory z popularnych gier komputerowych, np. Heroes of Might and Magic III, Warcraft III etc.

Heroes Orchestra to projekt muzyczny, który powstał przy Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie na początku 2017 roku z inicjatywy jednego ze studentów, Mateusza Alberskiego. Współtworzą go studenci, absolwenci oraz muzycy grający na co dzień w zawodowych orkiestrach. Nazwa zespołu nawiązuje do jednej z najbardziej kultowych serii gier– Heroes of Might and Magic, a ideą powstania orkiestry była popularyzacja gatunku muzyki z gier komputerowych. Repertuar orkiestry obejmuje aranżacje od utworów kameralnych aż po opracowania symfoniczne z chórem.W październiku 2017 roku zespół miał zaszczyt poznać Paula Anthonego Romero, kompozytora muzyki do serii Heroes of Might and Magic. Orkiestra przygotowała i zagrała dla niego prywaty koncert. Paul Anthony Romero jest przyjacielem zespołu i wspiera jego działania. Zespół popularność zyskał dzięki dziesiątkom nagrań, które spotkały się z pozytywnym odbiorem. Ciepłe przyjęcie internautów z całego świata motywuje Heroes Orchestra do dalszej pracy.

Zespołem opiekuje się Fundacja Heroes Orchestra. Wspiera młodych artystów przy rozwijaniu swoich pasji, daje im możliwości do realizacji marzeń. Fundacja popularyzuje gatunek muzyki z gier komputerowych w wydaniu live, co w Polsce dopiero się rozwija.

Heroes Orchestra ma na swoim koncie mniejsze i większe sukcesy, między innymi 2 koncerty W Studio Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego w Warszawie, wielokrotne koncerty oraz współpraca z Promem Kultury na Saskiej Kępie, Udział w festiwalach Animatsuri, Mikstury Kultury, oprawa Mistrzostw Polski w grze Heroes of Might and Magic III i wiele innych.


4. Uzasadnienie realizacji projektu

Celem realizacji projektu jest zaznajomienie mieszkańców Pruszkowa z bardzo interesującym i nowatorskim wykorzystaniem tzw. kultury wysokiej inspirowanym popularnymi grami komputerowymi. Jest to oferta zarówno dla osób interesujących się i lubiących słuchać muzyki symfonicznej jak również do graczy którzy nigdy wcześniej nie brali udziału w takim wydarzeniu ale chcieliby usłyszeć zupełnie inną aranżację doskonale znanych im utworów.